Köpö Racing TeamKöpö Racing Team

Takaisin Arkisto -sivulle

Vuoden 2011 kausikooste

Kuljettajat

Jesse Kauppinen / Saarijärven UA 
- Ajaa kaudella 2011 kartingia.

Jukka Kauppinen / Saarijärven UA 
- Ajaa kaudella 2011 kartingia.

Matias Kauppinen / Saarijärven UA (Opel Astra F GSi 16V)
- Ajaa kaudella 2011 ralleja ja rallisprintejä.

Markus Lehtonen / Karstulan UA 
- Ajaa kaudella 2011 jokamiesluokkaa.

Mikko Lehtonen / Karstulan UA 
- Ajaa kaudella 2011 jokamiesluokkaa.

Harry Lidström / Kemin UA (Opel Rallye Kadett 1900)
- Ajaa kaudella 2011 ralleja ja rallisprintejä Historic-luokassa.

Kalle Liimatainen / Konneveden MK/UA (Toyota Starlet)
- Ajaa kaudella 2011 rallin F-Cupin ja muita ralleja.

Sami Raatikainen / Saarijärven UA 
- Ajaa kaudella 2011 jokamiesluokkaa.

Hannu Roiha / Kemin UA (Ford Cortina GT)
- Ajaa kaudella 2011 rallisprintejä Historic-luokassa ja toimii kartanlukijana.

Pauliina Roiha / Kemin UA (Ford Cortina GT)
- Ajaa kaudella 2011 ralleja ja rallisprintejä Historic-luokassa.

Marjo Rouvinen / Saarijärven UA 
- Ajaa kaudella 2011 jokamiesluokkaa.

Esa Ruotsalainen / Saarijärven UA (Opel Astra F GSi 16V)
- Ajaa kaudella 2011 ralleja ja jokamiesluokkaa.

Mika Ruotsalainen /  Karstulan UA 
- Ajaa kaudella 2011 jokamiesluokkaa.

Olli Rämänen / Saarijärven UA (Suzuki Ignis Sport)
- Ajaa kaudella 2011 ralleja ja rallisprintejä.

Sami Tuominen / Saarijärven UA (Suzuki Swift Sport)
- Ajaa kaudella 2011 ralleja ja rallisprintejä. 

Takaisin Arkisto -sivulle

Autourheilun kilpailukalenteri & Köpö Racing Teamin kuljettajien osallistumiset
  päivä kilpailu sarja paikkakunta osallistuvat kuljettajat
Tammikuu
  6 Waltikka Pienoisralli kansallinen Valkeakoski  
  8 SRV Mäntsälä ralli RSJM Mäntsälä Matias Kauppinen
Matias Kauppinen / Jukka Ruotsalainen, Opel Astra F GSi 16V, SM3 2.
  15 Riihimäki-ralli Historic, Trophy Riihimäki Olli Rämänen
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, keskeytys (EK 2 ulosajo)
  16 Toivakka Rallisprint rallisprint Toivakka Matias Kauppinen, Kalle Liimatainen
Matias Kauppinen, Opel Astra F GSi 16V, Junireiden 2. / luokan 7 2.
Kalle Liimatainen, Toyota Starlet, Junioreiden 6. / luokan 6 2.
  22 Salpausselkä Ralli F-Cup Lahti Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen / Antero Saari, Toyota Starlet, A-junioreiden 8. / F3-luokan 3.
  23 Rallisprint Paltanen rallisprint Pieksämäki  
  28-29 Arctic Lapland Rally Yleisen SM-ralli Rovaniemi Sami Tuominen
Sami Tuominen / Seppo Salonen, Suzuki Swift Sport, 53. I: sc5-luokan 3. / II sc5-luokan 3.
  29 Mänttä 200-ajo RSJM Mänttä Matias Kauppinen, Olli Rämänen
Matias Kauppinen / Jukka Ruotsalainen, Opel Astra F GSi 16V, SM3 4.
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, F13-luokan 3.
  29 Suonenjoki Sprint kansallinen Suonenjoki  
Helmikuu
  5 Peurunkaralli Historic, Trophy Laukaa Kalle Liimatainen, Olli Rämänen
Kalle Liimatainen / Kaarlo Kovanen, Toyota Starlet, 2-vetoiset A-junioreiden 1.
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, luokka 13 3.
  5 Kemi Ralli kansallinen Kemi Harry Lidström, Pauliina Roiha
Harry Lidström / Pekka Aho, Opel Rallye Kadett 1900, Historic-luokan 7. / luokka 2 2.
Pauliina Roiha / Hannu Roiha, Ford Cortina GT, Historic-luokan 6. / luokka 2 1.
  6 LOP SM-Rallisprint rallisprint Lapua  
  12 Jyväskylän Talviralli F-Cup Jyväskylä Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen / Antero Saari, Toyota Starlet, A-junioreiden 3. / F3-luokan 1.
  13 Hausjärven SM-Rallisprint rallisprint Hausjärvi  
  19 SM Vaakuna-Ralli Yleisen SM-ralli Mikkeli  
  19 Savon Rengas-ralli kansallinen Kiuruvesi Esa Ruotsalainen
Esa Ruotsalainen / Sami Raatikainen, Opel Astra F GSi 16V, F12-luokan 5.
  19 Neste Revonlahti Rallisprint rallisprint Siikajoki Pekka, Aho, Harry Lidström, Hannu Roiha, Pauliina Roiha
Pekka Aho, Opel Rallye Kadett 1900, Juniorit 30.
Harry Lidström, Opel Rallye Kadett 1900, Historic 8. / luokka 16 5.
Hannu Roiha, Ford Cortina GT, Historic 3. / luokka 15 2.
Pauliina Roiha, Ford Cortina GT, Naisten 2.
  20 Ähtärin Talvi-JM JM Ähtäri  
  26 Betoni Lehto-Ralli F-Cup Karkkila Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen / Antero Saari, Toyota Starlet, A-junioreiden 1. / F3-luokan 1.
  26 Teijo-Talot-Ralli kansallinen Lammi  
  26 Pohjola-Ralli RSJM Oulu Matias Kauppinen, Harry Lidström, Pauliina Roiha
Matias Kauppinen / Jukka Ruotsalainen, Opel Astra F GSi 16V, SM3 5.
Harry Lidström / Pekka Aho, Opel Rallye Kadett 1900, Historic, luokka 9 2.
Pauliina Roiha / Marika Tauriainen, Ford Cortina GT, keskeytys (EK 1 ulosajo)
  26 Tolosenmäen SM-Rallisprint rallisprint Tohmajärvi  
  26-27 Talvimestaruus JM Puolanka  
Maaliskuu 
  5 SM O.K. Auto-ralli Yleisen SM-ralli Kouvola  
  5 VMF-Pienoisralli kansallinen Valkeakoski  
  5 Sonkajärvi-Sprint rallisprint Sonkajärvi  
  5 Ranta-Kivi JM JM Saarijärvi  
  6 Keuruun Rallisprint rallisprint Keuruu Olli Rämänen
Olli Rämänen, Suzuki Ignis Sport, luokka 5 2.
  12 Itäralli Historic Historic, Trophy Joensuu Olli Rämänen
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, luokka 13 2.
  12 Yhdessä enemmän-Messut   Saarijärvi Köpö Racing Team
  13 Neste Lintulahti Rallisprint rallisprint Konginkangas Pauliina Roiha, Sami Tuominen
Pauliina Roiha, Ford Cortina GT, Naisten luokan 5.
Sami Tuominen, Ford Capri 1600, osallistumisen peruutus
  19 Suomussalmi Ralli kansallinen Suomussalmi Pauliina Roiha
Pauliina Roiha / Marika Tauriainen, Ford Cortina GT, H2-luokan 3.
Esa Ruotsalainen / Sami Raatikainen, Opel Astra F GSi 16V, osallistumisen peruutus
Huhtikuu
  2 IX Laakeripilkki   Saarijärvi Köpö Racing Team
  23-24 Kevätpäräys Karting Pori Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 20. / finaalin 11.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 17. / finaalin 8.
  29-1 Asfalttikunkku JM Veteli Markus Lehtonen, Sami Raatikainen, Esa Ruotsalainen
Markus Lehtonen, Mazda, evk-luokassa karsiutuminen 1. välierässä
Sami Raatikainen, Ford Sierra, evk-luokassa karsiutuminen 1. välierässä 
Esa Ruotsalainen, Mazda, yleisessä luokassa karsiutuminen 2. välierässä
Toukokuu
  14 Vanajanlinna Mini SM-Ralli Yleisen SM-ralli Hämeenlinna  
  14 Black Rocket Ralli RSJM, Historic, Trophy Janakkala Matias Kauppinen, Olli Rämänen
Matias Kauppinen / Sami Tuominen, Opel Astra F GSi 16V, SM3 1.
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, Rally Trophy 9. / luokka 19 3.
  14 Jäähdys JM JM Virrat  
  14-15 Waskart Karting Vaasa  
  21 Uusikaupunki Ralli F-Cup Uusikaupunki Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen / Antero Saari, Toyota Starlet, A-junioreiden 3. / F3-luokan 2.
  21 Merenna JM JM Karstula Joni Kauppinen, Markus Lehtonen, Mikko Lehtonen, Esa Ruotsalainen, Mika Ruotsalainen, Olli Rämänen
Joni Kauppinen, Ford Fiesta, osallistumisen peruutus
Markus Lehtonen, Volvo 244, evk-luokassa karsiutuminen välierässä
Mikko Lehtonen, Toyota Corolla, evk-luokan 12.
Esa Ruotsalainen, Datsun 1600, evk-luokan 7.
Mika Ruotsalainen, Datsun 1600, nuorten luokan 4.
Olli Rämänen, Saab 900, yleisessä luokan karsiutuminen / evk-luokassa karsiutuminen keräilyerässä
  28 Keimola Weekend Race Karting Helsinki Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 17. / finaalin 9.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 19. / finaalin 7.
  29 Keimola Weekend Race Karting Helsinki Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 10. / finaalin 4.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 13. / finaalin 9.
Kesäkuu
  4-6 SM Karting Karting Joensuu  
  4-6 Lahti ja Pippo Racing Karting Lahti  
  5 VMF-Pienoisralli kansallinen Valkeakoski  
  5 Pihtiputaan OP-JM JM Pihtipudas Sami Raatikainen, Marjo Rouvinen
Sami Raatikainen, Ford Sierra, evk-luokan 5. / yleisen luokan 9.
Marjo Rouvinen, Ford Sierra, naisten luokan 5.
  11 1000 Lakes Rally Ralli Jyväskylä Harry Lidström, Olli Rämänen
Harry Lidström / Pekka Aho, Opel Rallye Kadett 1900, osallistumisen peruutus
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, luokka 13 2.
  11 POP Pankki SM-Ralli Yleisen SM-ralli Lapua  
  18 Kotka Karting Cup Karting Kotka Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 17. / finaalin 20.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 3. / finaalin 9.
  19 Kotka Karting Cup Karting Kotka Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 9. / finaalin 7.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon 12. / finaalin 5.
  19 Kesäkisa Karting Jämsä  
  24 Iso-Syöte Mäkiajot rallisprint Pudasjärvi Harry Lidström
Harry Lidström, Opel Rallye Kadett 1900, Historic-luokan 10. / luokka 14 9.
Heinäkuu
  2-3 Pori SM Karting Karting Pori  
  3 Simetek-rallisprint rallisprint Nilsiä Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen, Toyota Starlet, Junioreiden 3. / luokan 6 1.
  9 Happy Beach Asfalttisprint rallisprint Vaala Harry Lidström
Harry Lidström, Opel Rallye Kadett 1900, Historic-luokan 4. / luokka 17 3.
  9-10 Töysä Karting Karting Töysä  
  9-10 Historic Race Kemora Rata Veteli  
  9-10 JM Paltanen JM Pieksämäki  
  10 Iisalmi Rallisprint rallisprint Iisalmi  
  15-17 Poikkinaintiajot JM Pello  
  16

Karnevaali JM

JM Suonenjoki  
  23-24 Kardaanikunkku JM Lempäälä Markus Lehtonen, Mikko Lehtonen, Esa Ruotsalainen, Mika Ruotsalainen
Markus Lehtonen, Mazda, karsiutuminen välierässä
Mikko Lehtonen, Ford Escort, yleisen luokan 35.
Esa Ruotsalainen, Volvo, karsiutuminen keräilyerässä
Mika Ruotsalainen, Volvo, nuorten luokan 6.
  24 Heinänkorjuukisa Karting Karting Jämsä  
  28-30 Neste Oil Rally Finland MM-sarja Jyväskylä  
  29-30 Lahti Historic Rally Historic Lahti  
  30 Lentola Cup Karting Kangasala Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin keskeytys.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin keskeytys
  31 Lentola Cup Karting Kangasala Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin keskeytys.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin 5.
Elokuu 
  6 Tykkimäki Cup Karting Kouvola Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin x.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin 9.
  7 Tykkimäki Cup Karting   Kouvola Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin x.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin x.
  13 Koillis-Savo ralli F-Cup Tuusniemi Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen / Antero Saari, Toyota Starlet, A-junioreiden 3. / F3-luokan 1.
  13 Blind Factory JM JM Karstula Esa Ruotsalainen, Mika Ruotsalainen, Olli Rämänen
Esa Ruotsalainen, Datsun, evk-luokan 2. / yleisen luokan 11.
Mika Ruotsalainen, Datsun, osallistumisen peruutus
Olli Rämänen, Ford Sierra, evk-luokassa karsiutuminen semifinaalissa
  19-21 Lahti SM Racing Karting Lahti  
  20 10v-juhlat   Saarijärvi Köpö Racing Team
  21 Kuopio Sprint rallisprint Kuopio  
  27 Nuutajärven Lasi-ralli kansallinen Urjala  
  27 Imatra-ralli kansallinen Imatra  
  27 Suonenjoki JM JM Suonenjoki
  27-28 Aluemestaruus Karting x Jesse Kauppinen, Jukka Kauppinen
Jesse Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin 3.
Jukka Kauppinen, Kosmic Yamaha, Yamaha-luokan aika-ajon x. / finaalin 2.
Syyskuu 
  3 VMF-Pienoisralli kansallinen Valkeakoski  
  3-4 JM SM Liigafinaali JM Tampere
  3 Leppävirta rallisprint rallisprint Leppävirta  
  3 JM Kokkola JM Kokkola  
  10 Jari-Pekka Ralli F-Cup Heinola Kalle Liimatainen
Kalle Liimatainen / Antero Saari, Toyota Starlet, A-junioreiden 3. / F3-luokan 1.
Kalle Liimatainen, A-junioreiden sarjan 3.
  10 Kajaani Rallisprint rallisprint Kajaani Harry Lidström
Harry Lidström, Opel Rallye Kadett 1900, Historic-luokan 6. / luokka 17 2.
  10 Ruoveden Rallisprint rallisprint Ruovesi  
  17 Talotekniikka SM-ralli Yleisen SM-ralli, RSJM Kerava Matias Kauppinen
Matias Kauppinen / Jarno Ottman, Opel Astra F GSi 16V, keskeytys (EK 5 vetoakselin sisänivel)
  17 Länsirannikon Historic Ralli Historic, Trophy Turku Olli Rämänen
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, V1600-luokan 6. / luokka 13 2.
  17 Iisalmi Ralli kansallinen Iisalmi  
  17 Ovisepät Rallisprint rallisprint Jyväskylä  
  17-18 EVK-Liiga JM Joensuu  
  24 Laihian SM-Rallisprint rallisprint Laihia Olli Rämänen
Olli Rämänen, Suzuki Ignis Sport, Junioreiden 25. / luokka 5 2.
  24-25 Syyspäräys Karting Pori  
Lokakuu 
  1 Teijo-Talot- Ralli kansallinen Salo  
  1 Kattasora-sprint rallisprint Laukaa Matias Kauppinen, Kalle Liimatainen, Olli Rämänen
Matias Kauppinen, Opel Astra F GSi 16V, osallistumisen peruutus
Kalle Liimatainen, Toyota Starlet, Junioreiden 11. / luokka 6 1.
Olli Rämänen, Suzuki Ignis Sport, Junioreiden 31. / luokka 5 3.
  8 Rantaralli Historic, Trophy Naantali Olli Rämänen
Olli Rämänen / Mika Vuori, Suzuki Ignis Sport, V1600-luokan 4. / luokka 13 1.
  9 Ähtärin Ähellys JM Karstula Esa Ruotsalainen, Mika Ruotsalainen
Esa Ruotsalainen, Ford Escort, evk-luokassa karsiutuminen semifinaalissa / yleisessä luokassa karsiutuminen keräilyerässä
Mika Ruotsalainen, Ford Escort, nuorten luokassa karsiutuminen keräilyerässä
  15 Kaakkoisralli RSJM Kotka Matias Kauppinen
Matias Kauppinen / Sami Tuominen, Opel Astra F GSi 16V, keskeytys (EK 3 kytkin)
Matias Kauppinen Rallin Suomen Juniorimestaruussarja (RSJM) 2.
  22 Pohjanmaa-Ralli kansallinen Seinäjoki Olli Rämänen
Olli Rämänen / Esa Luhtala, Suzuki Ignis Sport, Tr4-luokan 4.
Marraskuu
  19 Pikkujoulut kauden päättäjäiset Saarijärvi Köpö Racing Team
Joulukuu
  24 Joulupukki   Korvatunturi  
 

Takaisin Arkisto -sivulle

Köpö Racing Team Ry:n hallituksen jäsenet                                        

Yhdistyksen hallitukseen valittiin vuodelle 2011 Jorma Kauppinen, Timo Kauppinen, Markus Lehtonen, Pasi Piesanen, Jami Ristiaho ja Sami Tuominen. Varajäseniä ovat Jukka Kauppinen ja Mikko Lehtonen.

Puheenjohtajana toimii Markus Lehtonen, varapuheenjohtajana Jorma Kauppinen, sihteerinä Pasi Piesanen ja rahastonhoitajana Jami Ristiaho. Yhdistyksen toiminnantarkastajaksi valittiin Arto Rämänen ja varatoiminnantarkastajaksi Olli Rämänen.

Yhteistyökumppanit kaudella 2011

Ariterm Oy, Saarijärvi / www.ariterm.fi
- keskuslämmityskattiloiden valmistus ja myynti

EMJ Group Oy, Muurame / www.emjpower.fi
- autojen moottoreiden optimointiohjelmat

Grilli-Kahvila Ritilä, Saarijärvi
- grilli- ja kahvilapalvelut

HR-Aviation Ky, Oulu
- lähetti- ja kuriiripalvelut

HR-Nordig Oy, Oulu
- lähetti- ja kuriiripalvelut

Jaru Oy, Saarijärvi / www.jaru.fi
- nosto- ja kuljetuspalvelut

Jyväs-Jää Oy, Jyväskylä / www.jyvas-jaa.fi
- jää- ja viileälaitteiden huolto

Jyväskylä Karting Center Oy, Jyväskylä / www.jklkarting.fi
- kartingia sisä- ja ulkoradoilla

Karstulan Öljy- ja Autotarvike Oy, Karstula / www.karstulanseutu.com/oljyjaautotarvike
- autotarvikkeet

Kelloliike Porri Ky, Saarijärvi / www.kelloliikeporri.fi
- kello- ja korualan tuotteet

Konehuolto Hannu Hoppula Oy, Saarijärvi / www.konehuoltohoppula.com
- raskaskonehuolto ja hydrauliikkatuotteet, pienkoneiden myynti, huolto ja varaosat

Koneurakointi Kellokoski, Perho / www.perho.com/yritykset/kellokoski
- koneurakointityöt 

Kosken Varaosapojat Oy, Äänekoski
- autotarvikkeet

Kuljetus Asunta Oy, Saarijärvi / www.kuljetusasunta.com
- kuljetuspalvelut

K-Supermarket Minttu, Saarijärvi / www.k-supermarket.fi
- ruokakaupan palvelut 

K-S Lukkomestarit Oy, Jyväskylä / www.kslukkomestarit.fi
- lukot ja lukitusjärjestelmät

Lampsinkankaan Sora / Pölli Masa Oy, Saarijärvi / www.lampsinkankaansora.fi
- soratoimitukset ja hiekanseulonnat

Lasi-Kalle Oy, Jyväskylä / www.lasi-kalle.fi
- lasien ja peilien asennukset

LVI-asennus ja huoltotyö Hokkanen, Laukaa
- LVI-työt

ME-Perustukset Oy, Jyväskylä / www.me-perustukset.fi
- talon perustukset 

Merenna Ay / Sami Kaikkonen, Karstula
- metallinkierrätys ja romunkeräys

MR-Raivaus, Saarijärvi
- metsien raivaukset 

Rakennusliike Jyväs-Seiska Oy, Jyväskylä / www.jyvas-seiska.com
- rakennusalan palvelut  

Saarijärven Autopalvelu Oy, Saarijärvi / www.fixus.fi / www.rantakivi.fi
- huoltoasemapalvelut, autotarvikkeet

Sisä-Suomen Hinauspalvelu Oy, Saarijärvi / www.24hinaus.fi
- autojen hinaukset

Sisä-Suomen Moniasennus Tmi, Saarijärvi
- talojen remontti ja saneeraukset 

Syöte-Huvilat Oy, Saarijärvi / www.syotehuvilat.fi
- loma-asunnot

Taksi Arto Heinänen, Saarijärvi
- taksikuljetukset

Tmi Harri Tollola, Saarijärvi
- kaivinkone- ja jätevesijärjestelmien työt

Voiman Oy, Karstula
- sähkölinjojen asennukset ja huollot

Äänekosken ammatillisen koulutuksen kuntayhtymä / www.poke.fi
- ammatillinen koulutus 

Ääneseudun Sähköistys Oy
- sähkötyöt 

www.koporacing.com

© Copyright Köpö Racing Team Ry